KamuSM ile E-İmza İşlemleri

Aşağıda anlatılan işlemleri yaparak hem yeni gelen e-imzanızın şifresini token (usb) cihazınıza takarak oluşturabilir, hem de kitlediğiniz e-imzanıza yeni bir şifre alabilirsiniz. Bu iki işlem için de yöntem aynıdır. 

KVKK kapsamında ve ıslak imza yerine geçtiği için önem arz eden e-imza şifrenizin şahsınızca alınması gerekmektedir.

1. Öncelikle bu linke tıklayınız

( Giriş butonuna tıklayınız) 

2. E-devlet kapısına git butonuna tıklayınız. 

3. T.C kimlik numaranız ve E-devlet şifreniz ile giriş yapınız. 

 

4. NES İŞLEMLERİ butonuna tıklayınız. 

 

5. PIN Oluşturma/Kilit Çözme ekranına tıklayınız. 

6. Doğrulama kodunu kopyalayınız. Bu aşamada ekranda yer alan 1. maddedeki indirmek için tıklayınız butonuna tıklayarak KamuSM uygulamasını indiriniz ve açmak için indirilen dosyaya tıklayınız.

7. Kopyalanan doğrulama kodunu açılan programda gösterilen yere yapıştırınız. 

​​​​​​

8. Kart seçiniz kısmından isminizi seçiniz ve söylenen kurallara uygun siciliniz, doğum tarihiniz, tuttuğunuz takımın kuruluş yıldönümü, qwerty, 12345678, 111111 ve 123456 gibi tahmin edilmesi mümkün olmayan ve farklı bir sitede kullanmadığınız şifrenizi belirleyerek ilgili alanlara giriniz. 

9. Bu aşamadan sonra PIN Kodunu Değiştir butonuna tıkladıktan sonra sistem sizi kısa bir süre bekletir. Herhangi bir hata alıyorsanız gün içerisinde deneyiniz ve 6. maddede belirtilen programı indirerek indirilen yeni programı açınız.

NOT: Yeni gelen e-imzanıza şifre alabilmek için sertifika başlangıç tarih ve saatinin geçmiş olması gerekmektedir. Sertifikası başlamamış bir e-imzaya şifre almanız mümkün değildir. Eski e-imzanızın süresinin bitmesini beklemelisiniz. Saatine ve dakikasına kadar beklemeniz gereken bu süreçte eski e-imzanız zaten geçerlidir. Sertifikanızın bitiş tarihini 5. maddede yer alan görseldeki "Sertifika Listeleme" sayfasından görebilirsiniz. 

Adres

Osmaniye Mah. İsmail Erez Bulvarı Bakırköy Adalet Sarayı, Bakırköy, İstanbul

Telefon

Tel: 0212 414 54 00

Faks: 0212 543 01 59

E-Posta

bakirkoycbsisaretadalet.gov.tr

© 2020 BAKIRKÖY ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 3292 - Toplam : 3848869 kişi ziyaret etmiştir.