Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
E-İmza Geçerlilik Kontrolü

1. Bu yönerge ile halihazırda kullanmış olduğunuz e-imzanızın süresinin dolup dolmadığını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda yeni gelen e-imzanızın süresinin başlayıp başlamadığını da öğrenebilirsiniz. Bu kavramlar önemlidir çünkü; e-imzanızın bulunduğu zarfı teslim almış olsanız da halihazırda kullanmış olduğunuz e-imzanızın süresinin dakika ve saniye bazında dahi bitmesi gerekmektedir. Aynı zamanda yeni gelen e-imzanız varsa bu e-imzanız için şifre almanız gerekmektedir, bu e-imzanın da süresinin başlaması gerekmektedir.

Bu süreçlerin hepsi e-imzanızın kullanımını doğrudan etkilediğinden tüm maddeleri okumalısınız.

 

 

1 Numaralı İşaret: Masaüstünüzde Akis Yönetici Paketi veya Akis Kart İzleme Aracı vardır, bu programı açınız.

2 Numaralı İşaret: E-imzanızı takınız ve Sistem yazısının altında Gemalto veya farklı bir isimde bölüm gelecektir işaretli kırmızı alandaki + simgesine tıklayınız ve çıkan iki seçenekten en altındakini seçiniz.

3 Numaralı İşaret: Bu alan takmış olduğunuz e-imzanızın süresini söyler. Geçerlilik tarihinin öncesinde veya sonrasında bir e-imzaya şifre alamaz, bir belgeyi e-imzalayamazsınız.

4 Numaralı İşaret: Geçerlilik başlangıç süresinin saniye bazlı dahi olsa geçmiş olması gerekmektedir ki o e-imzayı kullanabilin. Aynı şekilde geçerlilik bitiş tarihinin saniye bazında dahi olsa geçmemiş olması gerekir ki o e-imzayı kullanabilin.

 

Adres

Osmaniye Mah. İsmail Erez Bulvarı No: 14 P.K. 34144 Bakırköy / İstanbul

Telefon

Santral: 0212 414 54 00

Faks: 0212) 543 01 59 (Muhabere)

E-Posta

bakirkoycbsisaretadalet.gov.tr