Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Bakırköy Adliyesi Milletimiz ile Tek Yürek Kardeş Adıyaman Adliyesine Nefes Oldu
27.02.2023

06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ilimiz art arda meydana gelen depremlerle sarsıldı. Pek çok can kaybına sebep olan depremler binlerce insanımızı da evsiz bıraktı, büyük bir yıkıma yol açtı. Deprem felaketinin yaralarını sarmak amacıyla başlatılan seferberliğe Adliyemiz de katıldı.
#Şimdi yardım vakti# 
#Şimdi iyilik vakti# 
#Şimdi birlik vakti#
Diyerek adliyemizde vatandaşlarımız için yardım, bağış ve destek kampanyaları başlatıldı.

06.02.2023 Pazartesi günü Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı idaresinde bulunan Marmara Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü bünyesindeki Cezaevi Kurtarma Teşkilatı (18 kişilik CEKUT ekibi) arama ve kurtarma çalışmaları için Kahramanmaraş’a hareket etti.

 

 

 

 

Depremin ilk gününden itibaren AFAD tarafından açıklanan ve deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan, acil yardım malzemelerinin tedariki amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından tüm adliye mensuplarına farklı iletişim kanallarıyla duyuruldu. Bu duyurular neticesinde Adliyemizde görev yapan Hâkim, Cumhuriyet Savcıları ve Adliye çalışanlarımızın çabası ve fedakârlığı ile temin ettikleri yardımlar Adliyemizde oluşturulan yardım kabul merkezinde toplandı.

 

 

 

Toplanan yardımların ilk kısmı 07.02.2023 tarihinde AFAD işbirliği ile depremden etkilenen Adıyaman iline sevk edildi. İkinci kısmı da 08.02.2023 tarihinde yine AFAD işbirliği ile Hatay iline sevk edildi.

İHA - Haber - Bakırköy Adliyesi'nden deprem bölgesine yardım kolileri yola çıktı

 

 


 

Adalet Bakanlığı tarafından başlatılan Kardeş Adliye Projesi kapsamında 1 Cumhuriyet Başsavcısı Vekili, 20 Cumhuriyet Savcısı, 3 İdari / Yazı İşleri Müdürü, 24 Zabıt Kâtibi, 2 Bilgi İşlem Personeli, 19 İdari / Teknik Personel, 18 Şoför ve 4 Temizlik Personeli olmak üzere toplam 91 adliye çalışanı gönüllü olarak Adıyaman Adliyesinde yargı hizmetlerine katkı sağlamak amacıyla 09.02.2023 tarihinde Adıyaman iline uğurlandı.

 

 

09.02.2023 tarihinde 13 tam teknik donanımlı araçlar ile karayoluyla Adıyaman Adliyesine ulaşan teknik destek ekibimiz Adıyaman Adliyesinde elektrik, ısınma, su ve UYAP sistem sorunlarını çözmek suretiyle adliye hizmet binasını faaliyete geçirdi. 10.02.2023 tarihinde havayolu ile Adıyaman’a ulaşan adli destek ekibimiz görev ve zaman kavramına bakmaksızın Adıyaman Adliyesinin yargısal faaliyetlerine özverili çalışma ile katkı sağladı.
 

Teknik ve Adli Destek ekibimiz fedakârca çalışmalarını sürdürürken Adliyemiz ve Ceza İnfaz Kurumlarımızda depremzedelere yardım ve destek kampanyalarına devam edildi. Bakırköy Adliyesi ve Marmara Ceza İnfaz Kurumları çalışanlarının yardımları neticesinde gıda, temizlik malzemesi, çadır, giyim ve ısınma ihtiyaçlarını giderecek şekilde 2 tır yardım malzemesi toplandı. Bu yardımlar 10.02.2023 tarihinde Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin GÜMÜŞ, Bakırköy Adalet Komisyonu Başkanı, Cezaevlerinden sorumlu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdal ŞENOL, kurum müdürleri ve  diğer adliye çalışanları tarafından uğurlanarak biri Adıyaman iline, diğeri de Kahramanmaraş iline sevk edildi.

Ülkece deprem felaketinin afetzedelerde açtığı yaralara birlik ve beraberlik içerisinde merhem olabilmek için 15.02.2023 tarihinde “Türkiye Tek Yürek” sloganıyla gerçekleştirilen yardım kampanyasına Marmara Ceza İnfaz Kurumları çalışanlarının topladığı nakdi yardım AFAD’a bağışlandı.

Bakırköy Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğünde görevli psikolog, pedagog, sosyal hizmet uzmanı ve işaret dili tercümanından oluşan 19 kişilik gönüllü uzman ekip tarafından Adalet Bakanlığı Ord. Prof. Sulhi DÖNMEZER Eğitim Merkezinde aileleri ile birlikte geçici barınmaları sağlanan depremzede çocuklara yönelik psikolojik ilk yardım ve psikososyal destek hizmeti verildi.

Depremzedelerin olası kan ihtiyacını karşılamaya yönelik Adliyemiz, Kızılay ile işbirliği içerisinde kan bağışı kampanyasına destek verdi. Bakırköy Adliyesinde 16.02.2023 tarihinde gerçekleştirilen bu kampanyaya Hâkimlerimiz, Cumhuriyet Savcılarımız, Personelimiz ve Avukatlar yoğun ilgi gösterdi.
 

 

 

 

Adıyaman Adliyesinde 10 gün süren görevlerini tamamlayan gönüllü teknik destek personelimiz adliye bahçesinde Başsavcımız, Adalet Komisyonu Başkanımız, Başsavcı Vekillerimiz ve adliye çalışanlarımız tarafından karanfiller ve alkışlarla karşılandı. Adıyaman’da fedakârca görev yapan gönüllü teknik personelimiz, Cumhuriyet Başsavcı Vekilimiz, Cumhuriyet Savcılarımız, İdari / Yazı İşleri Müdürlerimiz ve Zabıt Kâtiplerimiz başta olmak üzere tüm adliye çalışanlarımıza yardım, destek ve bağışları için takdir ve şükranlarımızı sunuyoruz.


 

 

 

 

Canlarımız enkaz altında kaldı
Binalarımız yıkıldı
Ama hiçbir zaman yıkılmayan hep ayakta kalan şeyler de var.
Necip Milletimizin iyilik ve yardımseverliği, birlik ve beraberliği, tarih boyunca hiç yıkılmadı hep ayakta her zaman canlı ve dipdiri.
Bu ay yıldızlı Bayrak
Bu vatan toprağında Ebediyen dalgalanacak.
Teşekkürler Türkiye’m
Teşekkürler Bakırköy Adliyesi


Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet,
yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

BAKIRKÖY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
 

Adres

Osmaniye Mah. İsmail Erez Bulvarı No: 14 P.K. 34144 Bakırköy / İstanbul

Telefon

Santral: 0212 414 54 00

Faks: 0212) 543 01 59 (Muhabere)

E-Posta

bakirkoycbsisaretadalet.gov.tr