BAKIRKÖY HÂKİMİ SAYIN NEJAT ÖZBEK'İ 06.12.2017 TARİHİNDE KAYBETTİK

05.07.2004 tarihinde Bakırköy Adalet Sarayı’nda göreve başlayan ve Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi iken Bir süredir rahatsızlığı devam eden Hâkim Nejat Özbek son yolculuğuna uğurlandı. Bakırköy Adliyesinde yapılan törene, Özbek'in ailesi, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız, Bakırköy Adalet Komisyonu Başkanı Recep Karaman, Hâkim, Savcı ve Avukatlar ile Emniyet ve Adliye personeli katıldı.

Cenaze töreninde konuşan Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Faik Saban, "Üye Hâkimimiz görev başında şehit oldu. Onunla tanışıp sempati duymayan kimse yoktur. Sinemayı çok severdi. Deniz kabukları toplar, kendi öz dünyasında çok farklı bir insandı. Düzenli, çalışkan, özverili, yiğit bir Hâkim olduğunun en büyük tanığıyım. Kızı da Hâkim olarak babasının adalet savaşını devam ettirecek. Dünyaya hoş bir seda bıraktı. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun." dedi.

Adliyedeki törenin ardından Özbek'in Türk bayrağına sarılı cenazesi, Ataköy 5. Kısım Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Bakırköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

HIZLI İLETİŞİM

    TEL: 0212 414 54 00

    FAKS: 0212 543 01 59

    İsmail Erez Bulvarı, Osmaniye Mahallesi, P.K: 34144,  Bakırköy / İSTANBUL

  • Harita İçin Tıklayınız
Bakırköy Adalet Sarayı Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. →WebMaster: MustafaD.←